Yurt İçi ve Yurt Dışı Dijital Pazarlama’da Web Tasarımının Önemi

Yurt İçi ve Yurt Dışı Dijital Pazarlama’da Web Tasarımının Önemi

Yurt İçi ve Yurt Dışı Dijital Pazarlama’da Web Tasarımının Önemi


Grafik tasarım reelde ofisinizin dışarıdan görümüne denk iken , web siteniz reeldeki ofisinizin iç kısmına denk gelir. Ofisiniz dışarıdan çok güzel ve kaliteli görünüyor ve adeta müşteriye gel gel yapıyor. Müşteride bundan etkilenerek ofisinize giriyor fakat girip gireceğine pişman oluyor. Neden mi? Ofisin içi çok karışık, hiç bir şey yerli yerinde değil, gereksiz eşyalar, çalışmayan aletler her tarafta. Müşteri aradığını bulamıyor, koltuklar pis olduğu için oturamıyor ve girip gireceğine pişman olarak ofisinizden hızla uzaklaşıyor. İşte tüm bunları web siteniz ile de müşterinize yaşatabilirsiniz. Peki bunun önüne nasıl geçebilirsiniz, tabii ki reelde nasıl yukarıda anlattıklarımı yapmıyorsanız sanalda da web sitenizde bunları yapmayarak. Peki nasıl bir web siteniz olmalı örneklerle anlatmaya çalışalım;

  • Görsel tasarımı kurumsal kimliğinize uygun olmalı. Yani logonuzun renkleri ile sitede kullanılan renkler birbiri ile uyumlu olmalı. Buradan logonuzun rengini girerek onunla uyumlu renkleri, karşıt renkleri öğrenebilirsiniz ve bu renklerden sitenizde faydalanabilirsiniz.
  • Dijital tüm cihazlarla uyumlu olmalı. Yani sitenin görüntüsü bir dizüstü bilgisayarda bozulmamalı bir mobil cihazda da bozulmamalı bir tablette aynı şekilde ekran boyutuna göre uyumlu bir gösterim sergilemeli. Biz bu tarz sitelere responsive site diyoruz. Sizde sitenizin bu şekilde kodlandığından emin olmalısınız. Burayı tıklayarak Google Mobil Uyumluluk Test Aracı ile sitenizin mobil uyumluluğunu test edebilirsiniz.

Mussan Group Mobil Uyumluluk

Mussan Group Mobil Uyumluluk

  • Sitenizin açılış hızı belli bir seviyenin altında olmamalı. Kullanıcıların geç açılan siteleri beklemediği ve kapattığı bir çok araştırmada ortaya konulmuş bir gerçektir. Düzenlenmemiş görseller, gereksiz kodlar, çalışmayan araçlar sitenizin geç açılmasının sebeplerinden bazıları. Sizde sitenizin hızını Google PageSpeed aracı ile test edebilirsiniz. Google verilerinin zaman zaman farklı çıktığını göz önüne alarak GtMetrix aracını da kullanmanızı öneriyoruz.

Mussan Group Sayfa Hızı

Mussan Group Sayfa Hızı

Web sitenizde de yukarıdaki düzenlemeleri yaptırdınız ve artık Kurumsal bir web sitesine sahipsiniz. Sitenize gelen kullanıcılar sitenizde rahatça geziniyor ve istedikleri bilgilere kolayca ulaşabiliyor. Potansiyel müşteriniz şu anda sizin hakkınızda olumlu bir izlenime sahip oldu. Fakat aklında şöyle bir soru var; benden önce bu firma ile iletişime geçen kullanıcıların etkileşimi nasıl. Yani firmayı beğeniyorlar mı, yaptıkları yorumlarda şikayet mi var yoksa tebrik mi. Bunun için potansiyel müşterinizin gideceği ilk adres SOSYAL MEDYA hesaplarınız. Sosyal Medya Çalışmaları hakkında daha detaylı bilgi almak için tıklayınız.

× Whatsapp Destek Hattı