Yurt İçi ve Yurt Dışı Dijital Pazarlama’da Video Çalışmalarının Önemi

Yurt İçi ve Yurt Dışı Dijital Pazarlama’da Video Çalışmalarının Önemi

Yurt İçi ve Yurt Dışı Dijital Pazarlama’da Video Çalışmalarının Önemi


Video reklam çalışmaları, daha çok web siteleri için Google ne ise, videolar içinde aynı değerde olan Youtube video barındırma sitesine yönelik çalışmaları kapsar. Yani SEO çalışması, web sitenizi aranan kelimelerde Google arama motorunda müşterinizin karşısına çıkarmayı hedeflerken, Video çalışması ise, videolarınızı Youtube video kanalındaki aramalarda potansiyel müşterinizin karşısına çıkarmayı hedefler. Çalışma sistemi farklı olsana mantık ve amaç iki çalışma içinde aynıdır. Aranan kelimeler için videolar oluşturulur ve bu videoların Youtube arama motorunda ilk sıralarda çıkması hedeflenir. Peki bu çalışmanın püf noktaları nelerdir. Gelin biraz onlardan bahsedelim;

  • Yazımızın ilk başında belirttiğimiz gibi en çok kullanılan 2. sosyal medya Youtube ve insanlar günlerinin büyük bölümünü video izleyerek geçiriyorlar. Bu verileri bilen her aklı başında ihracatçı bu mecrada olması gerektiğini bilir. Bu yüzden youtube video kanalında ürünüz ile ilgili yapılan aramalarda mutlaka üst sıralarda olmalısınız. Bunun içinde takipçi sayısı yüksek bir youtube kanalına ve izlenme sayısı fazla olan videolara ihtiyacınız var. Bu verilere ulaşabilmek için etkileyici videolar oluşturmalı ve bu videoları tüm dijital mecralarda paylaşarak izlenme sayısını arttırmalısınız.
  • Youtube video çalışmasının bir diğer faydası ise şudur; Google uzun zamandır arama sonuçlarına yani ilk sayfaya özellikle youtube olmak üzere diğer video kanallarından öne çıkan videolarını çekiyor. Yani sizin Youtube’da aramalarda ilk sırada çıkan bir videonuz varsa muhtemelen bu video Google aramalarında da ilk sayfada gösterilecektir. Böylece hedeflediğiniz bir anahtar kelimede hem web siteniz, hemde size ait bir video çıkacak, potansiyel müşterinizin gözündeki itibarınız artacaktır. Ayrıca videolarınıza hem Youtube aramalarından hit çekebileceksiniz hemde Google aramalarından hit çekmiş olacaksınız.

google-seo-video-sonuclari

Mussan Group Google Arama Web ve Video Sonuçları için Tıkla

google seo sonuclari

Google Anahtar Kelime Araması Web ve Video Sonuçları Tıkla

google-seo-gorsel

Google Web, Video ve Görsel Arama Sonuçları için Tıkla

Bu şekilde bir çalışma yaptığımızda hem web sitesi hemde video ile google aramalarında çıkmış olduk. Böylece müşterinin bizimle iletişime geçme ihtimalini arttırmış olduk. Bu temel olarak iyi bir sonuç fakat daha iyisini alabileceğiniz bir çalışma daha var; İlan (Online mağaza) sitesi çalışmaları. Gelin bu çalışmanın detaylarını ve bize nasıl bir fayda sağlayacağını anlatmaya çalışalım. Yurt İçi ve Yurt Dışı Dijital Pazarlama’da İlan/Online Mağaza Çalışmalarının Önemi yazımızı okumak için tıklayın lütfen.

× Whatsapp Destek Hattı