Yurt İçi ve Yurt Dışı Dijital Pazarlama’da Grafik Tasarımının Önemi

Yurt İçi ve Yurt Dışı Dijital Pazarlama’da Grafik Tasarımının Önemi

Yurt İçi ve Yurt Dışı Dijital Pazarlama’da Grafik Tasarımının Önemi


Grafik tasarım demek, logonuzdan, antetli kağıdınıza, proforma şablonunuzdan sitenizdeki görsellere kadar tüm materyallerinizin birbiri ile uyumlu ve kurumsal bir görüntü vermesi için çalışılması gereken bir alan. Örneğin, logonuzdaki renklerden biri kırmızı fakat sitenizde hiç bir kırmızı renk yok yada sitenizde kırmızı var fakat diğer renkler kırmızı ile uyumlu değil. Başka bir örnek, sitenizdeki resimlerin boyutu internet ortamına göre düzenlemediği için çok yüksek ve internet hızlarının çok düşük olduğu Afrika’dan bir müşteri sitenize girmeye çalıştığında resimleri açamayacağı için size ilk puan olarak sıfır vererek siteden çıkacak ve siz çok basit bir hata sebebiyle belki de bir satıştan olacaksınız. Şunu asla unutmayın müşteriniz sizden her alanda tutarlılık bekler.  Bu da bilinçli bir kurumsal kimlik çalışması ile sağlanabilir. Bu çalışmayı başarılı bir şekilde yaptırdığınızda kendinize güzel bir ambalaj yapmışsınız demektir. Şimdi gelelim yukarıdaki örnek vereceğimiz firmalara yaptığımız çalışmalara açıklamaya. Daha önce hiç ihracat yapmamış olan Mussan Group firması için tüm kurumsal kimliklerini ihracat konseptine göre yeniledik. Bunun için önce birden fazla sektöre hizmet vermek isteyen firma için bunu yansıtacak bir logo tasarladık. Daha sonra bu logoya uygun olarak diğer kurumsal kimlik tasarımlarını oluşturduk. Bunlardan bazılarını aşağıda görebilirsiniz.

Mussan Logo

Mussan Group Logo Çalışması

dijital katalog

Mussan Group Dijital Katalog Çalışması

proforma örneği

Mussan Group Proforma Çalışması

şartname örneği

Mussan Group Şartname Çalışması

Sonuç;

Gördüğünüz gibi logodan başlayarak tüm materyallerde aynı kurumsal kimliği yansıtmaya çalışmak firmada bir tutarlılık oluşturmakta, müşteride de bir güven duygusu oluşturmaktadır.

Güzel bir kurumsal kimlik çalışması yaptınız ve sitenize giren müşteri sizin kaliteli bir firma olduğunuzu düşündü, ürünlerinizi incelemeye yani web sitenizde kalmaya karar verdi. Bu aşamada ikinci bir alan devreye giriyor  KURUMSAL WEB SİTESİ. Web Sitesi Çalışmalarının detaylarını öğrenmek için tıklayınız.

× Whatsapp Destek Hattı