Seo


Seo Hizmeti Nedir ?

Seo hizmeti, yada diğer adıyla arama motoru optimizasyonu çalışmaları, seo uzmanı yada bir seo ajansı tarafından verilmesi gereken, web sitenizin belirlediğiniz arama kelimelerinde Google’da üst sıralarda çıkmasını sağlayacak çalışmaların tümene denir. WordPress seo hizmeti ise php kodlama dili ile kodlanmış wordpress altyapısını kullanan sitelere yapılan seo çalışmalarını ifade etmektedir. Genelde hazır temalar üzerinden yapılan bu siteler kolay kurulumu ve kullanımı nedeniyle günümüzde çok fazla tercih ediliyorlar. Seo açısından ise çok fazla eklenti kurulmadığında google aramalarında bu siteler ile iyi sonuçlar almak mümkün.

İnsanların en önemli alışkanlıklarından birisi satın alacağı şey her ne olursa olsun öncesinde internette o ürünü yada hizmeti araştırmasıdır. Bunu da internet kullanıcılarının büyük çoğunluğunun tercih ettiği Google arama motorunda gerçekleştirirler. Ve size yine bir algıdan bahsedelim, insanların büyük çoğunluğu yaptıkları aramalarda karşılarına ilk sayfada çıkan firmaların diğer firmalara oranla daha büyük ve daha kurumsal bir firma olduklarını düşünmesidir. Yani google aramalarında ilk sayfada çıkan firmalar, diğer firmalara oranla rekabete 1-0 önde başlıyorlar.

Bu durum zamanla ortaya arama motoru pazarlama sektörü ortaya çıkarmış bu çalışmaya da zamanla google seo çalışması denilmiştir. Zamanla bu çalışmalar daha kurumsal hale gelmiş, bünyesinde seo uzmanları çalıştıran seo ajansları ortaya çıkmış ve bu ajanslar firmalara kurumsal seo hizmeti vermeye başlamıştır.

Seo Uzmanı yada Seo Ajansı Nedir ?

Seo Ajansları, bünyesinde firmaların seo çalışmalarını koordine edecek bir seo uzmanı çalıştıran şirketlerdir. Bu seo uzmanın görevi, firmalar için çalışma yapılacak anahtar kelimelerin belirlenmek, belirlenen anahtar kelimelerle ilgili içerik editörlerine SEO’ya uyumlu makaleler yazdırmak, yazılan makaleleri yine seo uyumlu olarak web sitesine eklemek, web sitesinin Google arama kriterlerine uygun olması için yapılacak site içi çalışmaları belirlemek ve bunları Web Yazılımcısına yaptırmak ve son olarak da web sitesine alınacak linklerin inşasını yapmak. Tüm bu işlemleri bir stratejiye bağlı kalarak yapmak, yaptırmak, takibini yapmak seo uzmanının görevidir. Biz Digimas olarak bünyemizdeki kaliteli seo uzmanı çalışanlarımız ile İstanbul ve Trabzon ofislerimizde müşterilerimize seo danışmanlığı vermekteyiz. Yurtiçi ve yurtdışı seo çalışmaları ile rakip seo şirketlerinin yapamadığını yaparak sizi hem yurtiçinde hem de yurtdışında istediğiniz dilde potansiyel müşterileriz ile buluşturabiliriz. Seo firmaları genel olarak yurtiçi tanıtım çalışmalarına ağırlık verse de biz sizi Globalleşen dünyada yurtdışı pazarının kapılarını açmayı vadediyoruz. Sizde bir seo firması yada seo danışmanı arıyorsanız mutlaka bizden de teklif alın.

Seo Hizmeti Satın Al yada Seo Hizmet Fiyatları Hakkında Bilgi Almak için Tıkla

Seo Çalışmaları Nasıl Yapılır ?

Bu çalışmayı reel hayatımızla bağdaştırarak anlatmaya çalışalım. Ofisimizin dışını ve içini çok güzel dizayn ettik, her şey mükemmel (web siteniz), ayrıca ofisimizin etrafındaki insanlar, firmamızdan çok memnun, birisi sorduğunda referans oluyorlar (sosyal medya hesaplarınız). Yani anlayacağınız her şey dört dörtlük. Fakat şöyle bir sıkıntı var, ofisiniz bir dağ köyünde ve etrafında birkaç hane var. Bunların dışında sizi kimse bilmiyor neden mi ? Çünkü köye çıkan yol güzergahlarına, herhangi bir sizi işaret eden tabela koymamışsınız, şehirdeki insanların geçtikleri kavşaklara tabela koymamışsınız. Kısaca kimsenin sizin ne kadar MÜKEMMEL olduğunuzdan haberi yok. İşte dijital ortamda bu sıkıntının en önemli çözümlerinden biri Google Optimizasyonu (SEO) çalışmasıdır.

Peki en iyi seo hizmeti nasıl olmalı? Aslında bu sorunun cevabı çok basit. Hedeflediğiniz anahtar kelimelerde sizi ilk sayfaya çıkaracak şekilde olmalı. Bunun dışındaki her bir sonuç, çalışmanın başarısız olduğunun göstergesidir. Ama ben yine de size belli başlı bazı noktaları yurtdışı pazara yaptığımız bazı seo çalışması örnekleriyle birlikte anlatmaya çalışacağım.

  • SEO çalışmasının en önemli aşaması, ilk aşama olan anahtar kelime belirleme aşamasıdır. Çünkü daha sonraki çalışmaların tümü, burada belirlenen anahtar kelime dediğimiz Google aramalarında ilk sayfada çıkmasını istediğimiz kelimeler üzerine yapılacaktır. Sizin ürününüzle ilgisi olmayan yada ilgisi var fakat kimsenin aramadığı bir kelime üzerine çalışma yapmak, tamamen boşa geçirilen zaman ve çabadan ibarettir. Bu yüzden belirlediğiniz anahtar kelimelerin analizi, hedef pazarınızdaki ülkelerdeki aranma sayıları belirlenmeli ve bu belirlenen kelimelere göre diğer tüm çalışmalar dizayn edilmelidir.
  • Örneğin Mussan Group’un Fransızca çalışmamızda Machine Parpaingkelimesi satılan ürün olan briket makinasının fransızca karşılığıdır. Ve bu kelime için Cezayir, Fas ve Tunus’ta çalışma yapmak istediğimizi düşünelim. Bu kelimenin bu ülkelerde aylık kaç kez arandığını bulalım. Bunun için Google Adwords aracının anahtar kelime aracını kullanacağız. Bu aracı kullanabilmek için bir Google Adwords hesabına sahip olmalısınız.

Mussan Group Hedef Ülke Analizi

Mussan Group Hedef Ülke Analizi

Hedef ülkelerimizi seçtikten sonra aranacak olan anahtar kelimemiz olan Machine Parpaing yazıyoruz ve bu seçtiğimiz ülkelerde aylık olarak aranma aralığını buluyoruz.

Anahtar kelime aranma analizi

Anahtar kelime analizi

Yukarıdaki görselde göründüğü gibi kelimemiz seçtiğimiz ülkelerde bir ayda ortalama olarak 10-100 kez aranıyor. Bu da bize çalışma yapılabilecek bir kelime olduğunu gösteriyor. Ayrıca Google Adwords aracı bize bu kelimeyle ilintili başka kelimelerde öneriyor. Böylece hedef anahtar kelime sayımızı da bu şekilde arttırabiliriz.

  • Yukarıdaki çalışmamızda hedef anahtar kelimelerimizi belirledik ve bunlara aranma sayılarına göre bir öncelik belirleyerek SEO çalışması yaptık. Bu çalışmanın içerisinde 200’e yakın kriter bulunmaktadır ve sizin bu kriterleri yerine getirmeniz gerekiyor. Bu çalışmaların içerisinde, site içi ve site dışı dediğimiz iki farklı boyutu var. Bu kriterler yerine getirdiğinizde, siteniz çalışma yaptığınız kelimede ilk sayfaya çıkacaktır. Örneklerimizde olduğu gibi;

Mussan Group Fransızca Seo Çalışma Sonuçları için tıklayınız.

seo-calismasi-sonuclari

Mussan Group Fransızca Seo Çalışması Sonuçları

Esse Klinik Gürcüce Seo Çalışma Sonuçları için Tıklayınız.

Başarılı bir Google SEO çalışmasının sonuçları yukarıdaki gibi olmalıdır. Yani müşteri sizin sattığınız ürünü hangi dilde hangi kelime ile aratırsa artsın ilk sayfada mutlaka potansiyel müşterinizin karşısına çıkmalısınız. Seo hizmeti veren şirketler size bu sonuçları sağlamalı mutlaka.

Seo Çalışma Fiyatları Nelerdir ?

Seo fiyatları diye sabit bir fiyat vermek bu işin doğasına ters bir yaklaşım. Bu şekilde seo hizmeti veren firmalar tamamen size standart seo çalışmaları yapmak ve bunun karşılığında paranızı almayı amaçlamakta ve kesinlikle sizi hedeflerinize ulaştıracak çalışmayı yapamayacaklardır. Çünkü seo hizmeti ücretleri birçok faktöre göre değişkenlik göstermektedir. Seo paket fiyatı yada aylık seo fiyatı verebilmek için; öncelikle Anahtar kelime analizi yapılmalı, belirlenen kelimelerde rakip analizi yapılmalı, rekabet analizi yapılmalı ve bu analizlere göre çalışma süresi ve aylık seo fiyatları belirlenmelidir. Piyasada seo paket fiyatları diye pazarlanan paketler aslında analiz yapılmadan standart bazı çalışmaları içermekte ve farklı hastalıklardan gelen hastalara aynı ilacı veren doktor mantığı ile çalışılmaktadır. Bu şekilde yapıldığında hafif hastalığı olan hastalar bile daha hasta hale gelebilir. Sizin de siteniz bu google seo paketleri ile ceza alabilir, sıralamada daha gerilere düşebilirsiniz. Seo paketi diye tabir edilen bu paketler aslında yurtdışında backlink paketi olarak geçmekte ve sitenize yarardan çok zarar getirmekte.

Peki biz hiç mi seo aylık ücretleri belirlemiyoruz. Aslında belirliyoruz ama sitenizi, anahtar kelimelerinizi ve rakiplerinizi analiz ettikten sonra belirliyoruz. Bu seo aylık fiyatları ise 500 TL’den başlıyor rekabete göre artıyor. Süre olarak da  en az altı aydan başlıyor ve rekabete göre artabiliyor.

Seo hizmeti fiyat olarak bakıldığında adwords reklamlarına göre çok daha düşük maliyetli bir çalışma olmakla birlikte, adwords reklamlarına göre orta ve uzun vadede fayda sağlayan bir çalışmadır. Bu sebeple seo çalışmalarının ilk aylarında çalışmalar mutlaka adwords reklamlarıyla takviye edilmeli ve aylık bir reklam bütçesi belirlenmeli.

Seo Ajansı İstanbul

Adres : Oruçreis Mah. Tekstilkent Cad. Tekstilkent Çarşı No:10U İç Kapı No:107 Esenler/İSTANBUL

Trabzon Seo Uzmanı

Adres : İskenderpaşa mah. Taksim cad. keleş sağlam iş merkezi kat: 2 Ortahisar / TRABZON

× Whatsapp Destek Hattı