Grafik tasarımı


Grafik tasarımı, kelimesinin neyi ifade ettiğini anlamak için öncelikle tasarım nedir sorusunun cevabını vermeliyiz. Tasarım, oluşturulmak istenen şeyin ilk önce zihinde tasarlanarak daha sonra sanatsal bir değer katarak çizim haline getirilmesidir. Tasarım türkçe tasarlamak fiil kökünden, latince ise desing kelimesinden türemiştir. Grafik ise anlatılmak istenen düşüncenin şekil, yazı veya diğer görsellerle anlatılmasıdır. Bu tanımlardan yola çıkarsak grafik tasarımı, insanlara birşey anlatmak istediğimizde, bu anlatmak istediğimiz şeyi bir metaryel üzerinde tasarlanmasını sağlayan hizmete denir.

DİGİMAS ( Digital marketing and sale ) olarak grafik tasarımı hizmetimiz ise, şirketinizi, ürün yada hizmetinizi müşterilerinize tanıtacak kartvizit, broşür, el ilanı, afiş, katalog, bilbord, ambalaj gibi materyallerin üzerindeki tasarımların hazırlanmasını ve müşteriye teslim edilmesini kapsamaktadır. Bu hizmet verilirken en fazla dikkat edilmesi gereken husus, yapılacak tasarımların kurumsal kimliğinize uygun olmasıdır. Bunun için en önemli nokta logo tasarımı ‘nızın renkleri ve şeklidir. Yeni yapılacak olan tüm materyal tasarımları logo ve kurumsal kimlik tasarımlarına ve hatta web tasarımı ile bile uyumlu olmalıdır. Bu sebeple herhangi bir materyalin grafik tasarımını yaptırmak isteyen müşterilerimizden isteğimiz logo ve kurumsal kimlik tasarımlarının corel yada pdf formatlarındaki dosyalarını bizimle paylaşmalarıdır. Bu şekilde çok daha fazla tatmin edici sonuçlara ulaşılmaktadır.

Tasarım süreci ise şu şekilde işler; müşteri yaptırmak istediği materyal için gerekli yazı ve resimlerle birlikte kurumsal kimlik çalışmalarını tarafımıza iletir ve yapılacak çalışma için fikir alışverişinde bulunulur. Bu fikir alışverişi sonucunda yapılacak olan çalışmanın detayları ve süresi belirlenir. Tüm bu konularda mutabık kalındıktan sonra grafik tasarım ekibimiz çalışmalarına başlar ve müşteri ile iletişim halinde süreci sürdürür. En sonra tasarım tamamlandığında müşteriye tasarımın son hali sunulur ve müşteriden onay alındıktan sonra tasarım kaynak dosyaları ile birlikte müşteriye verilir.

Grafik tasarımı hizmetlerimizden bazıları;

Logo tasarımı

Amblem tasarımı

Kurumsal kimlik tasarımı,

Kartvizit tasarımı,

Broşür tasarımı,

El ilanı tasarımı,

Katalog tasarımı,

Ambalaj tasarımı,

Dergi tasarımı,

Menü tasarımı,

Magnet tasarımı,

Banner Tasarımı,

Stand Tasarımı

Grafik tasarımı referanslarımızdan bazıları;

Yaylı inşaat logo, kartvizit ve kurumsal kimlik tasarımı

grafik tasarımı

Özgün harita kartvizit, cd ve kurumsal kimlik tasarımı

tasarım

Kermak makina logo, broşür ve stant tasarımı

tasarım

× Whatsapp Destek Hattı